Haber

Basketbolda FIBA ​​maçları ilk kez camdan oynanacak

İspanya’nın başkenti Madrid’de 15-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan FIBA ​​19 Yaş Altı Kadınlar Dünya Kupası’nda bazı maçlar cam zeminde oynanacak.

FIBA’dan yapılan açıklamada, “Bu heyecan verici son teknoloji yüzey, dünyanın en iyi genç kadın oyuncularından bazılarına ve takımlarına cam zeminde ilk oynayanlar olma fırsatı sağlayacak.” parke dışında ilk kez cam zeminde oynanacak. ” denildi.

Titizlikle test edildiği ve FIBA’nın Ekipman ve Zemin Merkezi Onay programından geçtiği bildirilen cam zemin sistemi; Hollanda’da düzenlenen 3×3 Basketbol Pro Ligi’nde Almanya 1. Basketbol Ligi öncesi hazırlık maçları ile bir başka sporMaçlarda kullanıldığı bildirildi.

FIBA ​​Genel Sekreteri Andreas Zagklis, cam zemin sistemi hakkında şunları söyledi: “Temmuz ayında bu cam zemin sahanın dünya sahnesinde tanıtılmasına tanık olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Son kural değişikliğiyle mümkün olan bu yenilikçi yüzey, açıkça görülüyor. FIBA’nın yeni teknoloji ve yeniliği benimseme iştahını gösteriyor: “Stratejik önceliklerimizden birini yerine getirerek, basketbolu taraftarlar için daha çekici hale getirirken oyuncular için deneyimi geliştirebilmemiz için FIBA’nın basketbolu ilerletmeye ne kadar kararlı olduğunun altını çiziyor.”

catalpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu