Teknoloji

Galaxy S24 telefon konuşmalarını gerçek zamanlı olarak çevirecek

Samsung, yakın zamanda müşterilerin gelecekteki cihazlarda kullanacakları üretken bir yapay zeka dil modelini tanıttı. Gauss’u resmen tanıttı . Şirket, Kore’deki AI Forum etkinliğinde bu ChatGPT rakibi üzerindeki çalışmalarını doğruladı. Gauss muhtemelen Galaxy S24 telefonlarıyla birlikte piyasaya sürülecek ancak Samsung bu konuda henüz bir şey söylemedi.

Şirket geçtiğimiz günlerde önümüzdeki yıl yapay zekalı bir telefon piyasaya süreceğini duyurmuştu. Galaxy S24 telefonlar muhtemelen bu rol için en uygun olanlardır.

Samsung, Gaussian’ın üç bileşeni olduğunu söylüyor. Bunlar Gauss Dili, Gauss KoduVe Gauss Görüntüsü . Bunların tümü, ChatGPT, Google Bard ve diğerleri gibi rakip ürünlerde bulunan deneyimlerle uyumlu, üretken yapay zeka özellikleridir. Ancak daha sonra Samsung, yakın gelecekte telefonlara gelecek olan belirli bir AI özelliğini de tanıttı.

Yapay zeka destekli canlı çeviri: AI Canlı Çeviri Çağrısı

Bu özelliğin adı ” AI Canlı Çeviri Çağrısı” ve muhtemelen birkaç ay içinde Galaxy S24 telefonlarıyla birlikte piyasaya sürülecek. Ancak Samsung şu anda herhangi bir taahhütte bulunmaktan ziyade yalnızca üretken yapay zeka üzerindeki çalışmaları ile ilgileniyor.

AI Canlı Çeviri Çağrısı, farklı bir dil konuşan kişilerle telefonda konuşmanıza olanak tanır. Karşı tarafın söyledikleri akıllı telefon tarafından gerçek zamanlı olarak tercüme edilecektir. Samsung, bu özelliğin cihazda çalışacağını, yani bilgilerin hiçbir zaman Samsung sunucularına ulaşamayacağını söylüyor. AI Canlı Çeviri Çağrısı, siz konuşurken hem sesli hem de metin çevirileri sunacaktır.

Başka dillerdeki insanlarla konuşmak için zaten çeviri uygulamalarını kullanıyoruz. Ancak Samsung’un sunduğu özellik, insanların telefonda ne söylediğini, söyledikleri gibi anlamanıza olanak tanıyor. Samsung’un iddia ettiği kadar sorunsuz çalıştığı sürece bu özellik çeşitli durumlarda kullanışlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu