Yaşam

Gençlerden Kılıçdaroğlu’na Sadullah Ergin sorusu

ensonhaber.com

Türkiye her anlamda seçim havasına girdi.

Genel seçimlere bir aydan az bir süre kala iktidar ve muhalefet cephesindeki adaylar da seçimin şansını belirleyecek en değerli unsurlardan biri olan gençliğin nabzını tutuyor.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi gençlerin sorularını yanıtladı.

Moderatörlüğünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yaptığı oturumda bir genç tereddütle sorduğu Sadullah Ergin kriziyle ilgili sorusunu Kılıçdaroğlu’na iletti.

“FETÖ ile açık bağlantısı olan herkes affedildi mi?”

“Balyoz ve Ergenekon davaları döneminde bakan olan ve FETÖ ile açık ilişkisi olan böyle bir kişinin bıyık kesmesi affedilir mi?”Kılıçdaroğlu’nun soruya yanıtı şöyle oldu:

“Vekil istedik, bunu getirin demeye hakkımız yok”

Bu soru için teşekkürler, biz 6 partiyiz, birbirimizin içişlerine karışmayız. Geçmişte farklı düşünebilirler. Ancak geldiğimiz nokta artık bir parti sorunu değil, bir Türkiye sorunu haline geldi. Bunun üzerine UYGUN Partisi dışındaki 5 parti tek parti logosuyla seçime girme kararı aldı. Nereden? Birlik olmazsak oylar dağılır ve milletvekilimiz azalır. Karar verdiğimizde doğal olarak en büyük parti olarak en büyük fedakarlığı yaptık. Milletvekillerine sorduk. Bunu getirin demeye hakkımız yok.

“Geçmişte hatalar olabilir”

İsimleri onlar belirledi, biz o isimleri yerleştirdik. Bundan dolayı Sadullah Bey geçmişte şunu yaptı, bunu yaptı. Geçmişi elbette sorgulayacağız. Ama hoş bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Bu şekilde yaparsak, her şey kendi kendine yoluna girecek.

Hata insana mahsustur, geçmişte hatalar olabilir, yanlış telaffuzlar olabilir. Ancak Türkiye’nin buradan demokratik yollarla çıkması gerekiyor, o da gençlerle.

guzelbahceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu