Ekonomi

Mansur Yavaş: Her halükarda iddialıyız

Yerel seçimlerde ittifak kurulamamasına rağmen tartışma yaşadıklarını söyleyen Mansur Yavaş, adaylığının bugün ve yarın açıklanmasını beklediğini söyledi. Sözcü’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Yavaş, “İttifak kurulamazsa ne olur?” O da “Her halükarda iddialıyız” yanıtını verdi.

Yavaş’ın röportajından bir alıntı:

Akşener’in açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dört milyon seçmenimiz var. Hepsinin oynamasını istiyoruz, hepsi bu. Başka bir şey söylemek veya yorum yapmak istemiyorum. Önümüzdeki günlerde gerekirse açıklama yapacağım. Çünkü artık adaylığımız kesin değil. Biliyorsunuz CHP Parti Meclisi karar veriyor. Biz adayız diye çalışmalarımıza başladık.

CHP adaylığınızı neden açıklamadı?

Muhtemelen bugün, yarın açıklarlar, bekliyorum. Şu anda genel liderle bir araya gelebileceğimiz bir etkinlik olmadı. Bence açıklıyor. Daha önce “Belediye başkanlarımız yollarına ve görevlerine devam edecekler” şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, “Biz Ankara’da aday aramıyoruz, başarılı bir belediye başkanımız var” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Onun için adaylığımı açıkladım.

Ne olacağını düşünüyorsun?

Kendime güveniyorum. Biz çok farklı bir belediyecilik ortaya koyduk. Memnuniyet anketi dün yayınlandı. Ankara’da memnuniyet yüzde 68. Üzgün ​​olmayanların oranı ise yüzde 26,8. Bu da çalışmalarımızın kamuoyu üzerindeki etkisini gösteriyor.

gerger-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu