Haber

Samsun’da SGK önünde EYT kuyruğu

Emeklilik Yaşına İlişkin Yönetmeliğin (EYT) Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından emekli olmak isteyenler Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Samsun İl Müdürlüğü önünde toplandı.

EYT yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle birlikte başvuru yapmak isteyen vatandaşlar SGK İl Müdürlüğü önünde sıraya girdi. Eşi için sırada olduğunu belirten Murat Erener, “Sabah e-Devlet’ten giriş yapmaya çalıştık ama olmadı. Sistem arızalandı. Buraya gelip sıraya girmek zorunda kaldık. Bununla uğraşmak zorundayım. Ben emekliyim, eşim de emekli olacak. Milyonlarca insanın içindeyiz. Doğal olarak hakkımızı da alıyoruz” dedi.

Çok mutlu olduğunu ifade eden Oktay Öztürk, “10 yıldır emekli olmayı bekliyordum. Bugünlere bereket oldu. Cümlemize hayırlı olsun. Heyecanlıyım, sıra olsa umurumda değil. Yıllarca bekledik, sıra bekleyeceğiz” dedi. Daha erken emekli olacağını ifade eden Yakup Karakaya, şunları da söyledi:

“Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İnsanlar biraz heyecanlanıyor ama bence gerek yok. Kısa sürede meclisten geçti ve dediklerini yaptılar. 11 yıl kısa bir süre değil, çok memnunum. Normalde. 56 yaşında emekli olurdum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu