Haber

TPAO’dan “Karadeniz gazı karaya ulaşıyor” paylaşımı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Alım, Karadeniz’in derinliklerinde keşfedilen doğalgazın karaya ulaştırılmasına ilişkin, “Türkiye Petrolleri’nin bize verdiği görevi tamamlamanın huzuru içindeyiz. Cumhurbaşkanımızın milletimizin dualarıyla çıktığımız bu yolda.” söz konusu.

TPAO’nun Twitter hesabından yapılan video paylaşımda, “Enerjide Bağımsız Türkiye hedefiyle çıktığımız yolda; azim, sabır ve inançla çalışarak sözümüzü tuttuk ve Karadeniz gazını Sakarya Gazına başarıyla kavuşturduk. Tarla Arazi Tesisi Karadeniz Doğal Gaz Devreye Alma Töreni için hazırız Bu proje için hazırız Emeği geçen herkese minnettarız.” kelimeler yer aldı.

Paylaşımda görüşlerine yer verilen Alım, şunları söyledi:

“Allah’a şükürler olsun ki bu mübarek ramazan gününde ne kadar şükretsek azdır. Milletimizin dualarıyla çıktığımız bu yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevi tamamlamanın huzuru içindeyiz. Hamdolsun, bugünü de gördük.Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte Karadeniz’in derinliklerinde keşfettiğimiz gazı karaya teslim ettik.Sayın Cumhurbaşkanı sözümüzü tuttuk, bize verdiğiniz görevi tamamladık.Sevgilerimi sunuyorum.”

Öte yandan, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisinde yakma ünitesinde drone ile araziye ulaştırılan doğalgazın test süreçlerine de görüntülerde yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu