Haber

Turhal Belediyesi ilçeye yerleşen depremzedelere destek veriyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde belediye tarafından ağırlanan depremzedelere gıda yardımı ve psikolojik danışmanlık yapılıyor.

Turhal Belediyesi, deprem bölgelerinden ilçeye gelen 1499 kişiden gıda kolisi talep eden 74 aileye 127 gıda kolisi ulaştırdı.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler yaptığı açıklamada, deprem sabahı 14 kişilik bir grupla deprem bölgesine ulaştıklarını söyledi.

Akaryakıt, giyecek ve gıda ile 35 TIR’ı 3 iş makinesiyle bölgeye ulaştırdıklarını belirten Bekler, “Bölgeden gelen talepler doğrultusunda araçlarımızı göndermeye devam ediyoruz. Şimdi gelen vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda ilimizde misafir edilen 1499 kardeşimiz ile Turhal, “Belediye olarak, durumlarını hatıralarını sorarak, belediye olarak tek tek sahip çıkmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. ihtiyaçları doğrultusunda talep etmektedir. Belediyemizin hanımeli kurslarında üretilen iç çamaşırı, pijama, günlük kıyafet gibi temel ihtiyaç maddelerini içeren gıda kolilerimizi depremzedelerimize göndererek şehrimizi ve aşımızı paylaşıyoruz.” dedi.

Psikolojik desteğe ihtiyacı olan ailelere de destek sunduklarını belirten Bekler, “Psikolojik destek almak isteyen misafirlerimiz Manevi Danışmanlık Merkezimize başvurabilirler. Rastgele ihtiyacı olan veya yeni ihtiyacı olan tüm misafirlerimiz ulaşabilirler. belediyemizin beyaz masa hattını arayıp ihtiyaçlarını bize bildirsinler.” dedi.

cavdarhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu