Haber

DSÖ, İsrail’in kuşattığı Şifa Hastanesi’ndeki bebekleri tahliye etmek için çalışıyor

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO), İsrail’in kuşatma altındaki Şifa Hastanesi’nde kalan bebeklerin tahliyesini kolaylaştırmak için Mısırlı yetkililerle birlikte çalıştığı, İsrail Savunma Kuvvetleri ile görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

ABC News’in haberine göre WHO’dan Dr. Richard Brennan, yakıt eksikliği ve güvenlik durumunun tahliyeyi zorlaştırdığını belirtti.

Brennan, DSÖ’nün Gazze’nin kuzeyindeki hastanelere günlerdir ulaşamadığını belirterek, “Bu tamamen umutsuz bir durum” dedi. söz konusu.

Örgütün Mısırlı yetkililerle birlikte, tahliyelerde “güvenlik güvencesi ve güvenli geçiş” sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) aracılığıyla İsrail Savunma Kuvvetleri ile görüşmeler yaptığını belirten Brennan, yakıt eksikliğinin İsrail açısından da sorun teşkil ettiğini belirtti. tahliyeler.

Brennan, yeni doğan, prematüre bebek ve yoğun bakım hastalarının tahliyesi için Şifa Hastanesi’ne hareket edecek bir konvoy oluşturmaya çalıştıklarını ancak bunun çok fazla planlama gerektirdiğini belirterek, “Filistin Kızılayı’nın ambulanslarının çoğu çalışmıyor. Şu anda Mısır’dan ambulans getirip Şifa Hastanesi’ne götürmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Dr. Brennan, 24 saat içinde söz konusu durumla ilgili daha fazla ayrıntıya sahip olmayı umduğunu kaydetti.

DSÖ’nün edindiği son bilgilere göre Şifa Hastanesi’nde 36’sı yenidoğan, 27’si yoğun bakım hastası olmak üzere yaklaşık 600 hasta, 280 işçi ve 2 bin 500 yerinden edilmiş insan bulunuyor.

haber-kirikhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu